KARADENİZ'İN İLK VE TEK SİGORTA BROKERİ TRABZONDA !


EKONOMİ SİGORTA BROKERLİĞİ 2009 yılı itibarı ile sigorta şirketlerine karşı sigortalının vekili ve temsilcisi olarak hizmet verebilmek için kurulup, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından 27 Temmuz 2009 tarihi itibari ile yetki alarak Karadeniz’in ilk ve tek sigorta brokeri olarak faaliyete başlamıştır. Bizi daha iyi tanıyabilmek ve Sigorta Brokerliği hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için sitemizi gezebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

SİGORTA BROKERİNİN ACENTE VE DİĞER DAĞITIM KANALLARINDAN FARKI NEDİR ?


Sigorta acentesi bir sözleşme ile bağlı bulunduğu sigorta şirketinin temsilcisi olarak, bağlı olduğu şirketin ürünlerinin tanıtım ve pazarlaması ile görevli olup, o şirketin talimatları doğrultusunda çalışmak zorundadır.


Sigorta Brokeri ise T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından yetkilendirip, denetleme kurulu tarafından denetlenen ve hiçbir sigorta şirketine bağlı olmaksızın sigorta şirketlerine karşı sigortalının haklarını korumakla görevli kılınmış kurumdur.

Sigorta brokeri, sigorta şirketlerine karşı sigortalının hak ve hukukunu koruma görevini yerine getirmediği veya gereken özeni göstermediği takdirde sigortalıya ve devlete karşı yasal sorumluluk taşır.

NEDEN SİGORTA YAPTIRMALIYIZ ?


Çünkü mutluluğun bedeli yoktur.

Hayat risklerle dolu.Huzurlu bir yaşam istiyoruz. Ne sevdiklerimize ne de değer verdiğimiz sahip olunan varlıklara zarar gelsin istemeyiz.
Yıllardır özlemini çektiğiniz güzel bir ev, araba ya da işyeri için para biriktirdiniz. En sonunda güzel bir eviniz, arabanız veya işyeriniz oldu. Birikimlerinizi değerlendirdiğiniz en güzel şeyin bu ev, araba ve işyeri olduğunu düşünüyorsunuz. Beklenmedik zamanlarda başımıza gelen ve genellikle de önceden tedbir almadığımız için yıllardır çalışıp, uğraşıp sahip olduklarımıza zarar veren veya yok olmasına neden olan riskler için aldığınız tedbirler yeterli mi?.
Yangın, hırsızlık, deprem, sel ve su baskını, dahili su, gibi kötü olaylarla her gün o kadar çok karşılaşıyoruz ki. Ne yazık ki ülkemizde doğal afetler ve etkileri konusunda çok şanssızız. Her an yüz yüze olduğumuz ve aslında hiç bizim başımıza gelmeyecek sandığımız risklerin vereceği zararlar bir anda tüm birikimlerimizi götürebilir.
Hayatınızda sizin için değerli ne varsa belirli bir sigorta primi karşılığında güvence altına almak sizin elinizde.